UTANÇ TABLOSU

0

Emir kulu gencecik askerler linç edildi, ömür boyu hapse mahkum oldular ama AKP ve MHP’liler 15 temmuzu havaya balonlar uçurarak, bayrammış gibi kutladılar. Türkiye’nin milli bayramları bellidir başka bayramı yoktur. Türkiye’nin bir ar önce bu Fetö belası, iktidar ve şeriatçılardan kurtulması gerekir.

Ünsal TURAN / KOPENHAG (NNA)

15 Temmuz Türkiye’de ve dış temsilciliklerde bayrammış gibi kutlandı.Diger ülkeleri bilmiyorum ama Kopenhag’da hiç bir milli bayramda olmadığı şekilde, Elçilik binası önünde balonlar uçuruldu.

Kutlamaya katılanlar, 15 temmuz da gencecik,emir kulu askerlerin AKP’liler ve şeriatçılar tarafından linç edilmeleri, kafalarının kesilmesini kutladılar.

15 Temmuz Türkiye için tarihe kara leke olarak geçmiştir. Türkiye tarihinde ilk kez kendi askerimiz kendi halkımız tarafından linç edilmiştir. Ben demiyorum, ortalıkta dolaşan deliller, açıklamalar darbe girişiminin iktidar Fetöcüler işbirliği ile düzenlediğini ve 251 kişinin hayıtına mal olan bir oyun olduğunu göstermektedir. AKP Li Metiner „darbeyi 20 gün önceden biliyorduk“ derken, AKP li Külünk „darbeyi biz düzenledik“ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Bütün bunlara rağmen, AKP liler ve iktidarın bastonu MHP’liler kutlamalara koşmuş, aşağıda koyduğum resimledeki olaylar hiç yaşanmamış, sanki düşmana karşı bir zafer elde edilmiş gibi kutlamalara katılmışlardır. Çanakkale, dumlupınar, kurtuluş savaşlarının, Cumhuriyetin kuruluşunun bile kutlanmadığı şekilde havaya balonlar uçurarak kutlama yapılmıştır.

Merak ediyorum konuşmalarda hiç askerin kellesini kesen şeriatçılar kınan dımı? Terör saldırısı var diye, yataklarından kaldırılan harbiyeli gençlerin suçsuz olmalarına rağmen ömür boyu hapse atılmalarını kınayan oldu mu? Ayrıca biri bana AKP ve MHP’nin 15 temmuz olaylarını araştırma komisyonu kurulması, Fetö örgütünün siyasi yapılanması konusunda araştırma komisyonu kurulması tekliflerini neden „RED“ oyu verdiklerini anlatabilir mi?

Burada örnekleri ve delilleri ile yazabileceğim çok şey var ama bilen zaten biliyor, bilmek istemeyen at gözlüklülere ne ispatlasan zaten faydasız. Türkiye’nin milli bayramları bellidir ve onun dışında kutlama gerektiren bayramı yoktur. 15 Temmuz kutlamaları çin söyleyebileceğim tek bir şey vardır o da „UTANÇ TABLOSU“

Share.

About Author

Ünsal Turan

Gazeteciliğe öğrencilik hayatında 1968 yılında başladı. Askerliğini tamamladıktan sonra Danimarka'ya yerleşti. Sırasıyla, Günaydın, Cumhuriyet gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı'nın Kopenhag temsilciliklerini yaptı. İki yıl (1989-1990) Türkiye'de bakan başdanışmanlığı yaptı.1984 yılında Rahmetli Çetin Emeç'in teklifi üzerine Hürriyet'e yazmaya başladı. O tarihten sonra Hürriyet, Doğan Haber Ajansı (DHA) İskandinav ülkeleri temsilcisi olarak çalıştı. Kraliyet ve parlamento muhabiri olarak çalışıyor. Ayrıca İsveç ve Danimarka kraliyet ailesi mensuplarına danışmanlık yaptı.

Leave A Reply