IYİ DÜŞÜNÜN

0

Evet arkadaşlar, yazılarıma uzun süre ara vermiştim. Bugün, bir yorumda bulunmaya karar verdim.

 

 

Ünsal TURAN / KOPENHAG -NNA

RTÜK (Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu),Halk TV ve Tele 1 televizyonlarına 5’er gün kapatma cezası verdi. Karara göre, iki kanal, benzer bir suç işlerse yayın lisansları tamamen iptal edilerek kapatılacak.

Yanlış anlamayın, kendi vatandaşının haber alma özgürlüğünü elinden alan iktidar, düşman ya da bir terör örgütünün televizyon kanalını kapatmıyor. Ülkemizde o kadar yandaş TV kanalı ve yayın organı,bir o kadar da çok radikal örgütlere ait yayın organı varken, gerçekleri yansıtan, iktidarın havuzundan yardım almayan, iktidarın ve de partili Cumhurbaşkanının propagandasını yapmayan Halk TV ve Tele 1’i kapatıyor. Muhalefet yapan tüm yayın organlarını gözlerine geçirmişler(zaten ne kaldı ki). Fox TV yi şimdilik elleyemiyorlar çünkü yabancılara ait. Ceza gerekçelerini internette her yerde okuyabilirsiniz.Kararı siz verin.

Bu medyaya yönelik sansürün ikinci ayağı. Gectiğimiz haftalarda gazetecileri susturmak, siyasetçileri sindirmek için yapılan operasyon ve alınan hapis kararları hariç.

Durun daha bitmedi. Bekleyin ve görün. Bu iktidarı yönetenler, artık yolun sonuna geldiklerini gördükleri için ve yargılanma korkusu içinde, daha başka önlemler almaya, yasalar çıkarmaya başlayacak.

Bu iktidar üyeleri ve bastonları, Türkiye’ye yaptıkları kötülüklerin hesabını vermeme pahasına, siyasileri ve siyasi liderleri de içeri atacaklar.Büüyük ihtimalle tek adam, tek parti yönetimini oluşturacaklar.Zaten ülke tek adamla yönetiliyor. Her adım için bahane hazır. Tıpkı şimdi kaybettikleri büyük belediyelere kayyum atama planları gibi. Para muslukları kesilince çılgına döndüler.

Bakın bazı AKP’liler AKP’ye oy vererek ülkenin başına nasıl dert açtıklarını anlamaya başladılar. Ancak bazı troller var ki halen daha kendilerine dayatılan fikirleri savunmaya devam ediyorlar. Artık, genç, yaşlı, emekli, emekçi, hukukçu,saılıkçı, güvenlik mensubu,öğretmen, işadamı, esnaf, öğrenci herkesin aklını başını toplaması ve bu vatana kötülük yapanlara hesap sorması gerekiyor.Biraz daha beklerseniz, Ulu Önder Atatürk’ün sözünü dinlemeyen, İran Şahı ve İran halkı gibi pişman olacaksınız. Pişmanlık ise bir işe yaramayacak.

Vatandaşlık birey ile devlet arasında bir bağ oluşturur ancak birey ile devleti yöneten siyasiler arasında bağ oluşturmaz. Devlet dediğimiz kavram yerini tek adam yönetimine bırakırsa ki zaten bıraktı,o zaman tek adam ile vatandaş arasında bağ oluşamaz.İşte böyle. Her ay sonu, bütçemi nasıl dengeleyeceğim, ekmek parasını, eğitim giderlerimi nereden karşılayacağı, okulu bitirdim iş nerede bulacağım en önemlisi çocuğumun yüzüne nasıl bakacağım gibi bir çok soruya muhatap olursunuz.Benden nacizane uyarı.Vatandaşlık görevini yerine getir bu ülke kolay kazanılmadı, T.C Devleti kolay kurulmadı.


Share.

About Author

Ünsal Turan

Gazeteciliğe öğrencilik hayatında 1968 yılında başladı. Askerliğini tamamladıktan sonra Danimarka'ya yerleşti. Sırasıyla, Günaydın, Cumhuriyet gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı'nın Kopenhag temsilciliklerini yaptı. İki yıl (1989-1990) Türkiye'de bakan başdanışmanlığı yaptı.1984 yılında Rahmetli Çetin Emeç'in teklifi üzerine Hürriyet'e yazmaya başladı. O tarihten sonra Hürriyet, Doğan Haber Ajansı (DHA) İskandinav ülkeleri temsilcisi olarak çalıştı. Kraliyet ve parlamento muhabiri olarak çalışıyor. Ayrıca İsveç ve Danimarka kraliyet ailesi mensuplarına danışmanlık yaptı.

Leave A Reply