Çiftçilikten. televizyonculuğa

0

Ünsal TURAN / NNA FB_IMG_1543776252199

Danimarka Kraliçesi II.Margrethe’nin küçük oğlu Prens Joachim, bir süre çiftçilik ile uğraştıktan sonra şimdi de televizyonculuğa soyundu. Prens Joachim Ülkenin resmi televizyon kanalı DR ve Nordisk Film tarafından hazırlanan ve 2019 yılı sonbaharında vizyona girecek bir dizide başrolü oynacak.

Zaman bizi nasıl değiştirdi, Danimarka neden şimdiki durumda ve bu duruma nasıl geldi?“ konusunun işleneceği dizide, Prens Joachim yep yeni bir kişilikle karşımıza çıkacak.

Prens Joachim yayınladığı basın bildirisinde „Danimarka’daki gelişmeler beni hep ilgilendirmiştir. Örneğin buraya nasıl geldik?, Herkesin keyifle yararlandığı bu toplum nereden ve nasıl oluştu?, Kim bu ülkeyi hangi şartlarda yarattı? Hepsi güllerin üzerinde dansa mı benziyor? Gibi sorulara cevap arayacağız. Örneğin „sen kimsin?“ sorusunu bir çok insan cevaplayamadan boş havaya bakarak tepki gösterir. Evet biz kimiz?,Bugüne gelinceye kadar çok sayıda krallık geiçirmişiz. Bugün istediğimizi elde ediyor ve veriyoruz. Bence çok ilginç, heyecan verici. Bir çok insan benim gibidir sanırım. İnsan geçmişini iyi bilmezse bugünün kıymetini bilemez. Bu projede profesyonel TV ‘cilerle birlikte çalışacağım. Benim çin yeni bir dünya ve değişiklik olacak“dedi.

Prodöktörlüğünü Anna von Lowzow’ı yapacağı dizinin çekimleri bir yıl sürecek ve 2019 sonbaharda tüm ülkede DRK kanalında yayınlanacak. Joachim çekimler sırasında ayrıca yönetmenlik de yapacak.

DANÝMARKA Kraliçesi II.Margrethe, Hükümet üyeleri, milletvekilleri ve mahkeme baþkanlarýna bir akþam yemeði verdi. Kraliçe'nin verdiði yemeðe ilk kez iki Türk bayaný katýldý. Sosyalist Halk Parti Milletvekili  Özlem Sara Çekiç ve Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Yýldýz Akdoðan þýklýklarý ile dikkatleri üzerlerine çektiler.

desktop-20181217102459

Share.

About Author

Ünsal Turan

Gazeteciliğe öğrencilik hayatında 1968 yılında başladı. Askerliğini tamamladıktan sonra Danimarka'ya yerleşti. Sırasıyla, Günaydın, Cumhuriyet gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı'nın Kopenhag temsilciliklerini yaptı. İki yıl (1989-1990) Türkiye'de bakan başdanışmanlığı yaptı.1984 yılında Rahmetli Çetin Emeç'in teklifi üzerine Hürriyet'e yazmaya başladı. O tarihten sonra Hürriyet, Doğan Haber Ajansı (DHA) İskandinav ülkeleri temsilcisi olarak çalıştı. Kraliyet ve parlamento muhabiri olarak çalışıyor. Ayrıca İsveç ve Danimarka kraliyet ailesi mensuplarına danışmanlık yaptı.

Leave A Reply