Maceraperest Danimarkalılar kürekle okyanusu aşacak

0

 

 

Ünsal TURAN / NNA  unsal

Danimarka’da tanınmış radyo spikeri Mads Vangsö ve yakın arkadaşı Üstteğmen Lasse Wulf Hansen, kürek çekerek okyanusu aşmak için İspanya’nın La Gomera limanından hareket ettiler. 12 Aralık günü başlayan ve yaklaşık 5 bin 500 km. sürecek zorlu yolculuğun ilk 4 gününde ikili 365 km’yi geride bıraktı.İki maceraperestin yolculuğu beklenildiği gibi giderse, Ocak ayı ortası veya sonuna doğru Karibya’nın Antigua adasında son bulacak. M

M‘Et projekt grænsende til det åndssvage.’

İlk 4 günde ortalama saatte 4.69 km yol alan ikilinin hedefi hızlarını saatte 8.3 km’ye çıkarmak.İki kafadar 2 yıl önce planladıkları ve çok iyi hazırlandıkları yolcuk sırasında okyanusta karşılaşabilecekleri zorlukları bilerek yola çıktıklarını ve başarıya hedeflendiklerini söylediler.

Share.

About Author

Ünsal Turan

Gazeteciliğe öğrencilik hayatında 1968 yılında başladı. Askerliğini tamamladıktan sonra Danimarka'ya yerleşti. Sırasıyla, Günaydın, Cumhuriyet gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı'nın Kopenhag temsilciliklerini yaptı. İki yıl (1989-1990) Türkiye'de bakan başdanışmanlığı yaptı.1984 yılında Rahmetli Çetin Emeç'in teklifi üzerine Hürriyet'e yazmaya başladı. O tarihten sonra Hürriyet, Doğan Haber Ajansı (DHA) İskandinav ülkeleri temsilcisi olarak çalıştı. Kraliyet ve parlamento muhabiri olarak çalışıyor. Ayrıca İsveç ve Danimarka kraliyet ailesi mensuplarına danışmanlık yaptı.

Leave A Reply