Sıla coşturdu

0

Savaş Karakaplan/Kopenhag

Ünlü şarkıcı Sıla Kopenhag’a bağlı Albertslund şehrindeki Müzik ve Tiyatro binasında verdiği konserle, hayranlarını coşturdu.  Sıla, Avrupa’da devam eden “Haybeden Şarkılar” adlı konserler dizisinin Kopenhag ayağında Danimarka’daki hayranlarından büyük ilgi gördü. 9 Kişilik kadrosu ile sevenlerine muhteşem dakikalar yaşatan Sıla, slow aşk şarkıları ile salonda romantik bir hava oluştururken ardından hareketli şarkılarıyla da göbek attırıp coşturdu. Türk pop müziğinin ünlü isimleri arasında yer alan Sıla, Mustafa İlhan isimli hayranını kırmayıp birlikte poz verdi. 10 yıllık müzik geçmişine 7 albüm ve liste başı olmayı başarmış birçok şarkıyı sığdıran Sıla, iki saat süren Kopenhag konserinden sonra Stockholm’e geçti.

Gecede, Club Alem Organizasyon Menajeri ve DJ Adem tarafından düzenlenen konsere “Ziyan” ile başlayan Sıla, Yan benimle, Yoruldum ,Oluruna bırak, Sevişmeden uyumayalım, Aslan gibi, Vaziyetler , Vur kadehi ustam, Gönlümün efendisi, gibi şarkıları seslendirdi. Sıla, Dünya Kızılçay ile de “Ateşle oynama” adlı parçasını düet yaparak konserini “Afitap” adlı parçası ile bitirdi. Yüzlerce hayranı Sılasila1 sila2 sila3 sila4 sila6 sila7 sila8’ı ayakta alkışladı.

 

 

 

Share.

About Author

Ünsal Turan

Gazeteciliğe öğrencilik hayatında 1968 yılında başladı. Askerliğini tamamladıktan sonra Danimarka'ya yerleşti. Sırasıyla, Günaydın, Cumhuriyet gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı'nın Kopenhag temsilciliklerini yaptı. İki yıl (1989-1990) Türkiye'de bakan başdanışmanlığı yaptı.1984 yılında Rahmetli Çetin Emeç'in teklifi üzerine Hürriyet'e yazmaya başladı. O tarihten sonra Hürriyet, Doğan Haber Ajansı (DHA) İskandinav ülkeleri temsilcisi olarak çalıştı. Kraliyet ve parlamento muhabiri olarak çalışıyor. Ayrıca İsveç ve Danimarka kraliyet ailesi mensuplarına danışmanlık yaptı.

Leave A Reply