KKTC İskandinavya’da turizm atağında

0

Ünsal TURAN / KOPENHAG 

 

KKTC, İskandinav ülkelerindeki turistleri çekmek için tanıtım atağında. Turizm Bakanlığı ile Türk Hava Yolları’nın ortaklaşa düzenlediği İskandinav ülkelerini kapsayan “road show” dün Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da başladı.

Altı gün sürecek “Road show” Danimarka’nın ardından Norveç’in Başkenti Oslo, İsveç’in başkenti Stockholm’da devam ederek, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de son bulacak. Her ülkenin tur oparatörleri, seyahat acentecileri ve otelcilerinin katılacağı road showda KKTC’ye daha fazla turist çekilmesi amaçlanıyor.

“Road show”a Turizm Bakanlığından Bakanlık Müdürü Ümit Özkıran, THY’nın Kıbrıs Pazarlama Müdürü M. Uğur Kelce, Kıbrıs Türk Seyahat Acentleri Birliği (KITSAB) yetkilisi Erkan Kilim ile bazı tur operatörleri ve otelcilerin yanı sıra tanıtımı yapan bakanlıkta görevli rehber Selin Feza Akça katılıyor.       

Rod shodw ile ilgili olarak açıklama yapan KKTC Turizm Bakanlığı Bakanlık Müdürü Ümit Özkıran        “Kopengah’daki Mariott Hotel’de düzenlenen ilk etkinlikte ülkemizin kültür ve doğasının yansıtıldığı, deniz ve yeşilliğinin sergilendiği güzel bir video film gösterimi yapıldı. Amacımız İskandinav ülkelerinden ülkemize daha çok turist çekmek. Halen ülkemizde tatil yapan İskandinav vatandaşları var ancak biz, ülkelerimiz arasında Turizm alanında işbirliğini arttırarak Turist sayısını arttırmak istiyoruz” dedi.

Türk Hava Yolları yetkilisi Uğur Kelce de KKTC’ye THY ile uçuş konforunu anlattı.

Yabancı tur operatörlerinden gelen soruları da yanıtlayan bakanlık yetkilisi, KKTC’deki yürüyüş ve bisiklet parkurları hakkında da bilgiler verdi. 

Turizm Bakanlığı yetkilileri, İskandinav ülkelerine büyük önem verdiklerini belirterek, önümüzdeki yıllarda bu gibi faaliyetlere devam edeceklerini ifade ettiler.

Turizm Bakanlığı Bakanlık Müdürü Ümit Özkıran, katılımcılara teşekkür ederken, roadshow’un düzenlenmesinde koydukları katkıdan dolayı Türk Hava Yolları yetkililerine teşekkür etti. Etkinlikte, KKTC’yi tanıtıcı kısa film gösterimi de yapıldı. Tanıtım, Kıbrıs’a özel yiyeceklerin ikramı ile son buldu.

 

 Danimaarka ROAD SHOW1 Danimarka ROAD SHOW  3 DANIMARKA ROAD SHOW 4

Share.

About Author

Ünsal Turan

Gazeteciliğe öğrencilik hayatında 1968 yılında başladı. Askerliğini tamamladıktan sonra Danimarka'ya yerleşti. Sırasıyla, Günaydın, Cumhuriyet gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı'nın Kopenhag temsilciliklerini yaptı. İki yıl (1989-1990) Türkiye'de bakan başdanışmanlığı yaptı.1984 yılında Rahmetli Çetin Emeç'in teklifi üzerine Hürriyet'e yazmaya başladı. O tarihten sonra Hürriyet, Doğan Haber Ajansı (DHA) İskandinav ülkeleri temsilcisi olarak çalıştı. Kraliyet ve parlamento muhabiri olarak çalışıyor. Ayrıca İsveç ve Danimarka kraliyet ailesi mensuplarına danışmanlık yaptı.

Leave A Reply