Üç kişinin cinayet zanlısı restoranda çalışmış

0

Ünsal TURAN / HELSİNKİ (NNA)

FİNLANDİYA’nın Jyvaskyla şehrine bağlı Laukaa kasabasında, Mıdia adlı pizza restoranında hunharca öldürülen restoran sahipleri Aziz Şekersöz ve Asiye Şekersöz çifti ile restoranda çalışan Kübray Köneç’i öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Türk’ün daha önce restoranda çalıştığı ortaya çıktı. Polis Aziz Şekersöz ve Asiye Şekersöz’ün 50 ve 42 yaşlarında olduklarını, restoranda çalışan Kübray Köneç’in ise 46 yaşında, cinayet zanlısı olarak yakalanan Türk’ün 36 yaşında olduğunu açıkladı. Polis Jyvaaskylaa şehrinde yaşayan zanlının daha önce restoranda çalıştığını ve cinayetin para yüzünden işlenmiş olabileceğini belirtti. Açıklamada, Şekersöz çiftinin restoranı 2000 bin yılında satın aldıkları belirtilerek, cinayetin tabanca ile değil, kesici ve vurucu silahla işlendiğini bildirdi. Polis yaptığı kısa açıklamada “restoranı uzun yıllardır çalıştıran çiftin neden öldürüldüğünü tam olarak anlamış değiliz. Zanlının sorgulanmasına ve olayla ilgili soruşturmaya devam ediliyor. Zanlı ile restoran sahiplerinin arasında bir husumet olduğu belli” denildi.

Genç bir görgü tanığı verdiği ifadede “zanlı restorandan çıktıktan sonra kanlı elleri ile alnına vuruyor, kafasını da sağa sola vuruyordu. Ancak olay yerine sonradan gelen bir başka erkek de onu götürmeye çalışıyordu” dedi.

Olayı sayfalarına taşıyan Finlandiya’nın İsveç dilinde yayınlanan  Hufvudstadsbladet gazetesi, Türklere ait pizza restoranlarında daha önce meydana gelen olaylarla ilgili haberleri yayınlayarak, pizza restoranlarının insan ticaretinde kullanıldığını yazdı.

Share.

About Author

Ünsal Turan

Gazeteciliğe öğrencilik hayatında 1968 yılında başladı. Askerliğini tamamladıktan sonra Danimarka'ya yerleşti. Sırasıyla, Günaydın, Cumhuriyet gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı'nın Kopenhag temsilciliklerini yaptı. İki yıl (1989-1990) Türkiye'de bakan başdanışmanlığı yaptı.1984 yılında Rahmetli Çetin Emeç'in teklifi üzerine Hürriyet'e yazmaya başladı. O tarihten sonra Hürriyet, Doğan Haber Ajansı (DHA) İskandinav ülkeleri temsilcisi olarak çalıştı. Kraliyet ve parlamento muhabiri olarak çalışıyor. Ayrıca İsveç ve Danimarka kraliyet ailesi mensuplarına danışmanlık yaptı.

Leave A Reply